Gå till innehåll
Vänersborgs Ryttarförening
Vänersborgs Ryttarförening

Kortfattat från styrelsemötet i maj

  • Några representanter från styrelsen har haft möte med kommunen för att diskutera fastighetsfrågor, hyra och vår ambition att utveckla anläggningen med bygge av lokaler för ny medlemsyta för omklädning, social samvaro m.m. I nuläget är ekonomin belastad. Styrelsen fortsätter arbete med att eftersöka ekonomiska bidrag.
  • Vi planerar för en medlemdag i september. Mer info kommer.
  • Cavaletti kom och rapporterade om sina genomförda och planerade aktiviteter. Vilka härliga ungdomar som bidrar till massor i vår förening. Nästa aktivitet är käpphästhoppning på Lets Move under Aqua blå 3 och 4 juni.

Publicerad: 2023-05-24

Senast uppdaterad: 2023-09-09

Författare: Administratör 2 Vrf

Sponsorer

Besöksadress

Brätte 215

462 93 Vänersborg

Postadress

Brätte 215

462 93 Vänersborg

Kontakta oss

0521-189 00

info@vanersborgsryttarforening.com